Zapraszamy na szóstą edycję ogólnopolskiej konferencji o wzroku Eye Care Conference, w której udział wziąć może każda osoba, zainteresowana tematyką profilaktyki prozdrowotnej w zakresie ochrony widzenia. Jest to wydarzenie skierowane nie tylko do specjalistów, ale przede wszystkim do pacjentów.
Charakteryzuje je holistyczne podejście do wzroku i poruszanie tematów dotyczących oczu w wielu, czasem bardzo zróżnicowanych aspektach. Konferencja pozwala na spotkania, rozmowy i wymianę doświadczeń. Ułatwia nawiązywanie relacji, poszerzanie wiedzy oraz dostęp do wielu fantastycznych specjalistów, którzy spotykają się podczas tej konferencji.
Dyplomowany optyk okularowy, optometrystka, edukatorka.
Jest absolwentką Studiów Optyki Okularowej i Optometrii I° i II° na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy.
Nieustannie pogłębia wiedzę na licznych szkoleniach, kursach oraz konferencjach branżowych.
Jej zawód, to Jej pasja. Oprócz pracy w gabinecie- edukuje, rozmawia i pisze na tematy ochrony i pielęgnacji wzroku.
Tworzy treści zawodowe, zarówno do różnych magazynów branżowych, jak i własnych social mediów.
Od 2020 roku prowadzi swój branżowy profil na Instagramie i Facebooku- Z perspektywy oka. Dzieli się na nim wiedzą z dziedziny optometrii, okulistyki i optyki. Dodatkowo radzi, jak prawidłowo dbać o oczy i przypomina o różnych zbliżających się szkoleniach, wykładach oraz eventach.
Cyklicznie organizuje też live’y,zapraszając specjalistów z różnych dziedzin na wspólne rozmowy.
Prowadzi również projekty. Jednym z nich jest #spełnijswojeoptomarzenie, w którym pomaga innym stworzyć i opublikować artykuły do wybranych magazynów branżowych. Dzięki temu porusza tematykę oczu w rozmaitych aspektach życia.
Kieruje Pracownią Materiałów Funkcjonalnych, gdzie wraz z międzynarodowym zespołem zajmuje się wytwarzaniem materiałów fotoaktywnych oraz sensorów.
W Jej pracy sporo jest zagadnień związanych z promieniowaniem o różnej intensywności i długości fali.
Studiowała jednocześnie biotechnologię i fizykę techniczną. W 2012 r. obroniła doktorat z technologii chemicznej, odbyła staż we Francji , a w 2017 otrzymała habilitacja z nauk technicznych.
Jest laureatką Stypendium Start FNP i Stypendium MNiSW dla wybitnych młodych naukowców. Jest autorką ponad 120 publikacji i rozdziałów w książkach.
Jej pasją jest popularyzacja nauki, w szczególności na Instagramie, gdzie na profilu @science_mission pokazuje, że wiedza z zakresu nauk ścisłych przydaje się na co dzień, jak weryfikować informacje w sieci i nie dać się nabrać na „najnowsze doniesienia amerykańskich naukowców” czy life-haki, które mijają się z prawdą.
Dzieli się wiedzą również podczas wykładów popularnonaukowych.
Znalazła się na liście 22 Polek, które warto obserwować w 2022 r. wg Forbes Women, a w 2024 r. w gronie 12 wybitnych gdańskich badaczek.
Działalność popularyzatorska została doceniona przez serwis „Nauka w Polsce” i Śląski Festiwal Nauki (Nagroda POP-science).
To jedna z tych prelekcji, na które sama czekam niecierpliwie cały rok! 🤩
Marcelina to optyk okularowy oraz dyplomowana optometrystka. Skończyła także kurs terapii widzenia. Paweł to optyk okularowy.
Każde z nich przeszło swoją drogę do pokochania oczu i czerpania satysfakcji z poprawiania jakości widzenia swoim pacjentom i klientom.
W 2015 dołączyli do zespołu optyk Polar – salonu optycznego stworzonego przez rodziców Marceliny i działającego nieprzerwanie od 1987 roku. Postawili na rebranding i rozwój marki osobistej. W 2019 roku otworzyli swój salon w którym całą siłą realizują cel, którym jest lepsze widzenie i pokazywanie piękna nietuzinkowych okularów.
Kiedy Ich poznacie, sami przyznacie, że nie da się Ich nie lubić. Ich poczucie humoru zaraża, a pasją do wykonywanej pracy i wartościami, jakimi się kierują, inspirują i udowadniają, że razem można przenosić góry. ♥️
Wulkan energii 🔥
Z wykształcenia inżynier, z zawodu menadżerka, z przypadku nauczycielka angielskiego, z zamiłowania podróżniczka i instruktorka nurkowania.
Odwiedziła ponad 50 krajów i mieszkała w 8 z nich.
Instruktorka nurkowania, pracowała m.in. w Meksyku, na Fidżi i Malediwach. Uczyła nurkowania i zajmowała się ochroną rafy koralowej.
DiveAmbassadorka PADI, największej na świecie organizacji szkolącej nurków.
Autorka książki “Podróże na własnej skórze” (Wyd. Wielka Litera).
Opowie o brokacie z perspektywy rafy koralowej.
Z Martyną połączyła mnie w pierwszej kolejności kwestia nurkowania i soczewek kontaktowych, a następnie zaczęłyśmy wspólnie edukować na szerszą skalę o brokacie właśnie i nawet nie wiecie jak się cieszę, że wreszcie, podczas 6. Edycji ECC, Martyna będzie z nami na żywo 🤩
Optometrystka kliniczna. Na co dzień pracuje w poznańskiej ReOptis Klinika Okulistyczna Przyszłości, w której przeszła staż zawodowy i na dobre zakochała się w optometrii klinicznej.
Zajmuje się kalkulacją soczewek oraz kwalifikacją do zabiegów wewnątrzgałkowych: wszczepienia soczewek fakijnych, refrakcyjnej wymiany soczewki jak i zabiegu usunięcia zaćmy.
Od 2 lat prężnie rozwija swój salon optyczny, badając zarowno dzieci jak i dorosłych.
Jej pasje zawodowe pochodzą z dwóch przeciwnych biegunów- z jednej strony jest optykiem kochającym okulary, z drugiej optometrystką, pomagajacą pacjentom pozbyć się ich na dobre. 😄
Specjalistka okulistyki. Uniwersytet Warszawski. Świat Oka Centrum Okulistyczne, Warszawa
Dyrektor Naukowa Centrum Okulistycznego Świat Oka. Specjalistka chorób oczu. Adiunkt na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (PTO) i Stowarzyszenia Chirurgów Okulistów Polskich (SCOP). Wieloletnia przedstawicielka Polski w Europejskim Stowarzyszeniu Kontaktologicznym Lekarzy Okulistów (ECLSO). Wykładowca na Europejskich Studiach Optyki Okularowej i Optometrii. Redaktorka stanowiska Polskiej Grupy Ekspertów Akademii Powierzchni Oka.
Doświadczony praktyk, uznany naukowiec, ceniony wykładowca.
Pełna empatii okulistka z 28 letnim doświadczeniem zawodowym, wykładowca akademicki, wybitna ekspertka, fantastyczna prelegentka. 🔥🤩
Na swoim koncie ma ponad 200 publikacji. Przez 20 lat zawodowo związana z Samodzielnym Publicznym Klinicznym Szpitalem Okulistycznym w Warszawie oraz Katedrą i Kliniką Okulistyki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, którego jest absolwentką. Obecnie wykładowca na Europejskich Studiach Optyki Okularowej i Optometrii. Adiunkt na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.
W akademickim środowisku warszawskim, jako pierwszy okulista, entuzjastycznie zaczęła nauczać nowe pokolenia optometrystów i wspomagała merytorycznie powstanie nowego kierunku studiów. W latach 2004-2024 przedstawicielka Polski w Europejskim Stowarzyszeniu Kontaktologicznym Lekarzy Okulistów (ECLSO). W latach 2004-2010 członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (PTO). Redaktorka stanowiska Polskiej Grupy Ekspertów Akademii Powierzchni Oka. Propagująca ideę współpracy interdyscyplinarnej.
Wyznaje filozofię holistycznego podejścia do pacjenta, którego stawia zawsze na pierwszym miejscu szukając rozwiązań także poza utartymi schematami. Pod jej kierownictwem Centrum Okulistyczne Świat Oka zdobyło nagrodę Ambasadora Zdrowia za wiedzę, doświadczenie i poprawę jakości życia pacjentów. Na podstawie badań klinicznych, przeprowadzonych przez dr Ambroziak, została zarejestrowana przez Amerykańską Agencję FDA, soczewka terapeutyczna z lotrafilconu A. Laureatka głównej nagrody ECLSO “Kersley Lecture” oraz nagrody naukowej Rektora WUM.
Ekspertka higieny, edukatorka, CEO firmy Higiena Ma Znaczenie, która z pasją prowadzi autorskie kursy i szkolenia, pomagając profesjonalistom dbać o higienę pracy i bezpieczeństwo zarówno swoje, jak i swoich klientów.
Julia jest mikrobiologiem z 12-letnim doświadczeniem, absolwentką Wydziału Biologii Patogenów i Immunologii Uniwersytetu we Wrocławiu.
Julia jest energiczną siłą napędową dobrych zmian dotyczących higieny. Regularnie dzieli się swoją wiedzą, występując jako prelegentka na konferencjach i edukując o najwyższych standardach higieny pracy oraz w mediach społecznościowych.
Jej doświadczenie obejmuje prelekcje na ogólnopolskich kongresach, konferencjach publikacje w czasopismach oraz udział jako ekspertka w wielu innych branżowych wydarzeniach, w tym dla Vouge Polska, Women Health, Eye Care Conference oraz i w programie TV “Pytanie na Śniadanie”.
Fundacja Centrum Edukacji Niewidzialna.
Czy można na temat niepełnosprawności wzroku i nie tylko opowiadać w sposób otwarty, przystępny i po prostu zabawny? Zdecydowanie tak! Kto miał okazję posłuchać tego duetu wie, że edukacyjny stand-up to jest coś co robią najlepiej! Na dodatek za każdym razem trochę inaczej, ponieważ hasło „Nie widzę problemu!” dotyczy właśnie absolutnego freestyle’u w kwestii scenariusza. Jak mówią: „to nasza publiczność daje nam najlepsze pomysły!”
Małgorzata Szumowska – działaczka społeczna na rzecz spraw osób z niepełnosprawnościami, dyrektorka Niewidzialnej Wystawy, fundatorka i prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna, za swoją aktywność na polu wsparcia OzN odznaczona przez Prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi, Warszawianka Roku 2022, Ambasadorka Konwencji ONZ o prawach osób z niepełnosprawnościami. Autorka podcastu „Nie widzę problemu – zaprasza Małgorzata Szumowska”.
Sebastian Grzywacz – znany jako @odlotowyniewidomy, dyrektor Fundacji Centum Edukacji Niewidzialna, przewodnik po Niewidzialnej Wystawie, aktywista. Niekwestionowany top wśród edukatorów działających w sieci (i nie tylko!) na rzecz propagowania idei włączania osób z niepełnosprawnościami, przede wszystkim osób ociemniałych i niewidomych do społeczeństwa. Koneser niezależnego życia. W sposób humorystyczny, z dystansem i ciętą ripostą dla niesfornych komentatorów, bazując na własnych doświadczeniach pokazuje, że mimo braku wzroku można (a nawet trzeba!) czerpać z życia pełnymi garściami, spełniać marzenia i realizować pasje! Na codzień jeździ wraz z Waldkiem, swoim psim przewodnikiem, po polskich szkołach, przedszkolach, instytucjach publicznych i firmach ze swoimi autorskimi warsztatami, czasem można spotkać go na Niewidzialnej Wystawie, ale także wśród osób wykluczonych społecznie lub zagrożonych takim wykluczeniem, gdzie prowadzi wzmacniające i pełne pozytywnej energii spotkania.
Od ponad dekady działa w branży optycznej, specjalizując się w dobieraniu okularów, które nie tylko świetnie wyglądają, ale też poprawiają komfort życia.
Pracował jako manager w salonach znanej sieci optycznej, łącząc zarządzanie zespołem z doradztwem w wyborze stylowych i funkcjonalnych oprawek. Od roku pracuje w salonie Optyk Biedrusko.
Poza pracą interesuje się modą okularową – śledzi najnowsze trendy, które łączą wygląd z praktycznością. A kiedy nie zajmuje się okularami, lubi oglądać mecze Ekstraklasy. 😎
Prowadzi też profile w social mediach jako ZnamSięNaOkularach, gdzie dzieli się wiedzą i ciekawostkami o okularach.
Jak sam mówi „Zależy mi, żeby każdy czuł się świetnie w tym, co nosi. 😊”